Botë

Emiratet kryen fluturimin e parë tregtar drejt Izraelit

Emiratet kryen fluturimin e parë tregtar drejt Izraelit
 

Dubai, 26 nëntor – Kompania ajrore me çmime të ulëta ”Flydubai” filloi sot fluturimet e para direkte drejt Tel-Avivit, dy muaj pas normalizimit të marrëdhënieve mes Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Izraelit, nën drejtimin e SHBA-së.

”Avioni u ngrit sot në mëngjes”, konfirmoi një zëdhënës i Aeroportit Ndërkombëtar të Dubait, një nga më të mëdhenjtë në botë.