Botë

Në Kroaci, 56 të vdekur e 3.603 raste të reja me COVID-19

Në Kroaci, 56 të vdekur e 3.603 raste të reja me COVID-19
 

Në Kroaci po vazhdon të rëndohet situata me koronavirus.

Në 24 orët e fundit, në këtë vend janë shënuar 56 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19 dhe 3.603 raste të reja pozitive, shkruan Index.hr të mërkurën.