Botë

215 të vdekur në Francë nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Foto: Reuters
 

215 persona në Francë kanë vdekur si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit. Autoritetet kanë njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë infektuar 17 mijë e 881 persona.

Deri më tani, Franca ka regjistruar mbi dy milionë raste të infektimit, mbi 150 mijë të shëruar dhe 48 mijë të vdekur. Ajo është ndër vendet më të prekura në Evropë nga COVID-19, raporton KOHA.