Botë

Franca, shteti i parë evropian që ka dy milionë raste me koronavirus

Franca, shteti i parë evropian që ka dy milionë raste me koronavirus
 

Franca është bërë vendi i parë në Evropë që ka dy milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins dhe të Agjencisë Kombëtare Shëndetësore franceze.

Në një deklaratë të martën në mbrëmje, drejtori i Agjencisë Shëndetësore të Francës, Jerome Salomon konfirmoi se numri kumulativ i rasteve të coronavirusit tani qëndron në të paktën 2,036,755, raporton CNN, transmeton BW.