Botë

Prokurorët francezë: Sulmet në Paris dhe në Nicë ishin të lidhura

Prokurorët francezë: Sulmet në Paris dhe në Nicë ishin të lidhura
 

Burri i dyshuar se theri për vdekje tre njerëz në një kishë në Nicë të Francës kishte në telefonin e tij fotografi të burrit që i preu kokën mësuesit në Paris 13 ditë më herët, kanë thënë prokurorët të premten.

Zbulimi i fotografive në telefonin e 21-vjeçarit Brahim al-Aouissaoui, i cili u plagos nga policia gjatë sulmit të 29 tetorit, mund të tregojë motiv të përbashkët prapa dy sulmeve.