Botë

Në Zvicër 94 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 6924 të infektuar të rinj

Në Zvicër 94 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 6924 të infektuar të rinj
 

Në Zvicër janë regjistruar 94 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit.

Autoriteti shëndetësor zviceran (BAG) ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 31.659 persona dhe prej tyre 6924 kanë rezultuar pozitivë.