Botë

Gruaja afgane u qëllua dhe u verbua veç pse punonte

Gruaja afgane u qëllua dhe u verbua veç pse punonte
 

Gjëja e fundit që 33-vjeçarja Khatera ka parë ishin tre burra në një motoçikletë të cilët e sulmuan pasi doli nga puna prej stacionit të policisë në provincën qendrore Ghazni, në Afganistan, duke e qëlluar dhe duke e therur me thikë në sy.

Kur u zgjua në spital, krejt terr, shkruan agjencia Reuters.