Botë

Ministri i Brendshëm i Estonisë ofron dorëheqje pasi e quajti Bidenin të korruptuar

Foto: Reuters
 

Ministri i Brendshëm i Estonisë, Mart Helme, ka njoftuar të hënë se do të japë dorëheqje pasi e ka quajtur presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden, dhe të birin e tij persona të korruptuar në një radiostacion gjatë fundjavës, raporton agjencia Reuters.

Helme është anëtar i partisë popullsitë, të djathtë Ekre, që gjendet në koalicion Qeverisës me partinë e kryeministrit Juri Ratas.