Botë

224 të vdekur dhe 36.788 raste me COVID-19 sot në Francë

224 të vdekur dhe 36.788 raste me COVID-19 sot në Francë
 

Të shtunën në Francë janë regjistruar 224 të vdekur si pasojë e koronavirusi, ndërkaq 36.788 raste të reja të infektimit janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Numri i rasteve të infektimeve tani qëndron 1.36 milionë, raporton Reuters, transmeton KOHA.