Botë

Zvicra regjistron 5596 raste të reja me koronavirus

Zvicra regjistron 5596 raste të reja me koronavirus
 

Zvicra ka regjistruar 5596 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërkohë është raportuar edhe për 11 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19.

Shifra totale e të infektuarve në Zvicër dhe principatën e vogël fqinje të Lihtenshtajnit ka arritur në 91.763, ndërsa i të vdekurve në 1.856, njofton “Blick”.