Botë

Armenia dhe Azerbejxhani akuzojnë njëra-tjetrën për shkeljen e armëpushimit të ri

Foto: Reuters
 

Armenia dhe Azerbejxhani kanë akuzuar njëra-tjetrën sërish për shkelje të armëpushimit të ri humanitar, që është arritur në mesnatën e së shtunës në orën 20:00 (ora lokale).

Armëpushimi që u arrit pas javë të tëra luftimesh, i ndërmjetësuar nga Rusia, nuk arriti t’i ndalte luftimet në zonën Nagorno-Karabak.