Botë

Përplaset autobusi me trenin në Tajlandë, vdesin 17 persona

Përplaset autobusi me trenin në Tajlandë, vdesin 17 persona
Foto: BBC
 

Mëngjesin e së dielës një autobus është përplasur me një tren në Tajlandë, duke shkaktuar vdekjen e 17 personave dhe plagosjen e disa të tjerëve.

Sipas BBC-së, përplasja ndodhi 50 kilometra në lindje të Bangkokut, ndërsa pasagjerët e autobusit ishin nisur në një tempull për të shënuar fundin e Kreshmës Budiste.