Botë

Presidenti sirian akuzon Erdoganin për nxitje të konfliktit në Nagorno Karabakh

Foto: Ilustrim
 

Presidenti sirian, Bashar al-Assadi, ka akuzuar presidentin turk, Tayyip Erdogan, si nxitës kryesor i konfliktit mes Armenisë dhe Azerbejxhanit në zonën e Nagorno Karabakhut.

Këto deklarime, Assad i ka bërë për agjencinë e lajmeve RIA, të Rusisë, transmeton Reuters të martën.