Botë

“S’KA VIRUS”, Trumpi rrejshëm zbeh efektin e virusit

 

Pak orë para se Shtetet e Bashkuara të kalonin shifrën e 200 mijë të vdekurve nga koronavirusi, presidenti Donald Trump doli në skenë për ta zbehur rrezikun e pandemisë.

Në fushatën e së hënës, Trumpi ngjalli pakënaqësi të mëdha kur tha se koronavirusi prek vetëm të moshuarit dhe ata që kanë probleme me zemër, transmeton KOHA.