Botë

Vazhdojnë përmbytjet në Itali, vdes një person

Vazhdojnë përmbytjet në Itali, vdes një person
Foto: CDE

Vala e rrufeve dhe shiut të rrëmbyeshëm që ka goditur Italianë, po vazhdon edhe ditën e hënë.

Mediat italiane njoftojnë se zjarrfikësit kanë organizuar rreth 1 mijë ndërhyrje brenda 24 orëve të fundit, ndërsa zona Campania dhe Toskana mbesin më të prekura.