Botë

11 të vdekur në sulmin në një lokal në Meksikë

Foto: Reuters
 

Njëmbëdhjetë persona kanë vdekur pas një sulmi në një bar në Meksikë të dielën, kanë njoftuar autoritetet meksikane, raporton agjencia Reuters.

Meksika është duke luftuar për të ulur numrin e vrasjeve në vend dhe i ka bërë, ndërsa Qeveria ka bërë thirrje të ndalet dhuna e bandave.