Botë

Nëntë të vdekur dhe 143 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Nëntë të vdekur dhe 143 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
Foto: Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1504 testime për koronavirus, ndërsa 143 raste kanë rezultuar pozitiv.

Kanë ndërruar jetë edhe 9 pacientë njofton Ministria.