Botë

Grenell: Natë e mahnitshme në Beograd, serbët kënduan për Alabamën

Grenell: Natë e mahnitshme në Beograd, serbët kënduan për Alabamën

I dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell e ka quajtur “të mahnitshme” mbrëmjen që e ka kaluar në Beograd, ku ka darkuar me krerët e këtij shteti.

Ai, si raportojnë mediet serbe, ka qenë në darkë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe anëtarët e delegacionit serb dhe amerikan, teksa në Twitter e ka ndarë videon e kësaj mbrëmjeje.