Botë

I hiqet ‘pluhuri’ xhirimit nga viti 1999 ku shihet Krivokapiqi nën foton e Karaxhiqi dhe në shoqëri me çetnikë

I hiqet ‘pluhuri’ xhirimit nga viti 1999 ku shihet Krivokapiqi nën foton e Karaxhiqi dhe në shoqëri me çetnikë

Disa portale kanë publikuar xhirimet e njërit nga liderët opozitarë në Mal të Zi, Zdravko Krivokapiqit (në foto në mes), atëherë 21 vjeç, ku ai shihet i ulur nën foton e Radovan Karaxhiqit.

Portali malazias, Antena M, publikoi xhirimin nga viti 1999, i bërë në shtëpinë e Mileta Paviqeviqit, taksistit të dilurshëm dhe vojvodës çetnik. “Në takimin e çetnikëve në një shtëpi merrte pjesë edhe Zdravko Krivokapiq, kandidati aktual për kryeministër të Malit të Zi”, thekson Antena M, transmeton Koha.net.