Botë

Bideni thotë se Trumpit nuk duhet t’i zihet besë

Bideni thotë se Trumpit nuk duhet t’i zihet besë

Kandidati demokrat në garën presidenciale, Joe Biden, ka kundërshtuar qëndrimet e presidentit Donald Trump se vaksina ndaj koronavirusit do të prezantohet brenda pak javësh.

Bideni ka paralajmëruar se amerikanët nuk duhet t’u zënë besë fjalëve të presidentit. Ai ka thënë se idetë që vaksina do t’i japë fund virusit dhe se nesër gjithçka do të jetë mirë, janë të paqëndrueshme, raporton KOHA.