Botë

Shtyhen bisedimet Turqi-Greqi për uljen e tensioneve ushtarake

Shtyhen bisedimet Turqi-Greqi për uljen e tensioneve ushtarake
Foto: Ilustrim

Bisedimet midis zyrtarëve turq dhe atyre grekë në selinë e NATO-s rreth mënyrave për uljen e tensioneve ushtarake në Mesdheun Lindor, kanë shtyrë për 10 shtator, kanë deklaruar të martën burimet e Ministrisë turke të Mbrojtjes.

Burimet kanë thënë se shtyrja ishte kërkuar prej komitetit ushtarak të Aleancës Veriatlantike, raporton Reuters, transmeton KOHA.