Botë

Boko Haram në Nigeri vrau 75 persona brenda një nate

 

Organizata terroriste Boko Haram vrau 75 persona brenda një nate në verilindje të Nigerisë.

Sipas lajmeve në mediat kombëtare, kryetar i Komitetit të Ushtrisë të Kuvendit të Nigerisë dhe senator i Bornos Jugore, Ali Ndume, mori pjesë në një program në Maiduguri të shtetit Borno. Ai në deklaratën e tij tha se organizata terroriste Boko Haram ka vrarë 75 të moshuar në rajonin Gwoza të këtij shteti brenda një nate.