Botë

COVID-19: Në Indi 912 të vdekur, në Brazil 892 e në Meksikë 644

 

Në 24 orët e fundit, në Indi janë shënuar 912 vdekje si pasojë e COVID-19, në Brazil 892 dhe në Meksikë 644.

Ministria e Shëndetësisë e Indisë njoftoi të dielën se numri i të infektuarve me virusin është rritur në 3.044.940, ndërsa me 945 vdekjet e reja në 24 orët e fundit, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 56.706.