Botë

Shifra rekorde të rasteve me COVID-19 në Indi

Shifra rekorde të rasteve me COVID-19 në Indi

India ka regjistruar 52.050 raste të reja me COVID-19, ndërsa ka raportuar edhe për 803 të vdekur si pasojë e virusit në 24 orët e fundit, njofton CNN.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies në Indi ka njoftuar për shifrat e reja. Është dita e gjashtë rresht që India ka raportuar mbi 50 mijë raste të reja. Shteti ka regjistruar deri më tash mbi 1.85 milionë raste me COVID-19, ndërsa kanë vdekur 38.938 sipas shifrave zyrtare.