Botë

Trumpi ende beson se ilaçi antimalarie mund ta kurojë koronavirusin

Trumpi ende beson se ilaçi antimalarie mund ta kurojë koronavirusin
 

Presidenti amerikan, Donald Trump, vazhdon të shohë ilaçin hidroksiklorokinë kundër malaries si ilaç premtues për të parandaluar infektimin nga koronavirusi, ka thënë Shtëpia e Bardhë.

Kjo pavarësisht se Administrata Amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka thënë se efikasiteti dhe siguria e ilaçit s’janë dëshmuar.