Botë

Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut
 

Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet shëndetësore të vendit fqinj.

Ndërkohë janë regjistruar 115 të infektuar të rinj. Po ashtu janë shëruar 40 persona.