Botë

Mbi 2.5 milionë raste me COVID-19 në SHBA, rikthehen masat në Teksas dhe Florida

Mbi 2.5 milionë raste me COVID-19 në SHBA, rikthehen masat në Teksas dhe Florida

Numri i të infektuarve në Shtetet e Bashkuara ka arritur në 2 milionë e gjysmë ndërsa numri rekord i rasteve ditore është raportuar në Florida dhe Texas.

Rritja e madhe e rasteve ka detyruar shtetet që të mbyllen përsëri. Të shtunën, Florida ka raportuar për afër 10 mijë raste, kurse të premten u konfirmuan 9 mijë të tjera, transmeton KOHA.