Botë

Brazili e kalon Italinë për numrin e viktimave nga koronavirusi

Brazili e kalon Italinë për numrin e viktimave nga koronavirusi
Foto: Reuters

Brazili numëron më shumë të vdekur nga koronavirusi sesa Italia. Të enjten në mbrëmje, vendi raportoi se kishin humbur jetën edhe 1,473 pacientë të tjerë.

Më shumë se 34,000 njerëz kanë vdekur deri tani dhe ka më shumë se 580,000 infeksione të konfirmuara në Brazil, njofton Reutersi.