Botë

Merkel: Duhet t’u përmbahemi rregullave bazë përkundër lehtësimit të masave

Merkel: Duhet t’u përmbahemi rregullave bazë përkundër lehtësimit të masave
 

Kancelarja Angela Merkel të hënën ka bërë thirrje që të respektohen masat bazë, përkundër që Gjermania ka nisur lehtësimin e masave, raporton Reuters.

Ajo ka theksuar se njerëzit duhet të vazhdojnë të mbajnë distancën, dhe të mbulojnë gojën e hundën në mënyrë që ta mbajnë larg vetes koronavirusin, transmeton KOHA.