Botë

​Në Turqi konfirmohen rreth 5 mijë raste të reja dhe 97 viktima për 24 orë

​Në Turqi konfirmohen rreth 5 mijë raste të reja dhe 97 viktima për 24 orë
 

Autoritetet turke raportuan sot edhe për 4.889 raste të reja të koronavirusit dhe 97 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit.

Bilanci i përgjithshëm i viktimave me COVID-19 është rritur në 1.198, tha ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca.