Botë

Vdiq Linda Tripp, gruaja që zbuloi skandalin seksual mes Bill Clintonit e Monica Lewinskyt

 

Linda Tripp, që dikur kishte regjistruar fshehurazi bisedat e presidentit amerikan Bill Clinton me praktikaten e asajkoh në Shtëpinë e Bardhë Monica Lewinsky, ka vdekur në moshën 70-vjeçare, njoftoi nëna e saj.

Vdekjen e konfirmoi edhe djali i saj Ryan Tripp, për Washington Post dhe New York Post, transmeton Koha.