Botë

Edhe testi i dytë për koronavirus del negativ për Merkelin

Edhe testi i dytë për koronavirus del negativ për Merkelin
 

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dalë negative për koronavirus për herë të dytë ndërsa do t’i nënshtrohet edhe një testi në fillim të javës së ardhshme, ka thënë një zëdhënës qeverie në një komunikatë për media, raporton Reuters.

Merkeli ka qenë në vetëkarantinë dhe po punon prej shtëpisë pasi mori një vaksinë nga një mjek të premten i cili më pas doli pozitiv me koronavirus, transmeton KOHA.