Botë

Kryeredaktori i ‘La Stampa-s’: Italia mori mësimin e rëndë, të tjerët të mësojnë nga ne

Kryeredaktori i ‘La Stampa-s’: Italia mori mësimin e rëndë, të tjerët të mësojnë nga ne
 

Kryeredaktori i gazetës italiane “La Stampa”, Maurizio Molinari, ka publikuar një shkrim përmes së cilit tregon mësimin e rëndë që i ka dhënë koronavirusi Italisë, dhe si duhet të mësojnë vendet e tjera.

Italia është vendi më i goditur në Evropë nga koronavirusi, duke shënuar vetëm ditën e sotme 627 viktima, duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm të viktimave në 4,032, derisa numri i të infektuarve ka shkuar në 47,021 persona, transmeton KOHA.