Pallati në provincën e Milanos përfshihet nga flakët, ka viktima e të plagosur

Pallati në provincën e Milanos përfshihet nga flakët, ka viktima e të plagosur

27 February 2020 15:19

Një zjarr i fuqishëm që përfshiu një ndërtesë 8 katëshe në Cernusco sul Naviglio, në provincën e Milanos iu mori jetën 2 personave dhe plagosi dhe intoksikoi 24 të tjerë.

Flakët nisën me shpejtësi nga një apartament në katin e tretë dhe u përhapën me shpejtësi në banesat dhe katet e tjera të pallatit 8-katësh. Humbën jetën në këtë ngjarje të rëndë një 50 vjeçar dhe një 80 vjeçar, ndërkohë që shumë të tjerë u dërguan për të marrë ndihmë në urgjencë.

Shtatë ekipe zjarrfikësish shkuan në vendngjarje dhe vunë flakët në kontroll, ndërkohë që autoritetet lokale deklarojnë se janë marrë të gjitha masat për të strehuar banorët, banesat e të cilëve u dëmtuan rëndë nga zjarri.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme