Botë

Konfirmohen dy raste me koronavirus edhe në Rusi

Konfirmohen dy raste me koronavirus edhe në Rusi
 

Edhe Rusia ka konfirmuar dy rastet e para me koronavirus.

Rusia, siç raporton Reuters, njoftoi sot pasdite dy rastet e para të koronavirusit dhe ka kufizuar fluturimet e drejtpërdrejta për në Kinë, partnerin e saj më të madh tregtar, pasi rusët janë ankuan për rritjen e çmimeve për maska ​​mjekësore dhe ilaçe antivirus, transmeton Koha.net.