Botë

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

 

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë pak minuta më parë në Greqi. Siç raporton EMSC, tërmeti ishte me magnitudën 5,7 të shkallës Rihter.

Epiqendra është në ishujt Dodecanese, 73 km nga Karpatet greke dhe 10 kilometra thellësi.