Demokratët përjashtojnë “shkëmbimin e dëshmitarëve” me republikanët në gjykimin e Trumpit Foto: Reuters

Demokratët përjashtojnë “shkëmbimin e dëshmitarëve” me republikanët në gjykimin e Trumpit

23 January 2020 09:06

Demokratët amerikanë kanë përjashtuar të ashtuquajturin “shkëmbim dëshmitarësh” me republikanët në gjykimin që ka filluar ndaj presidentit Donald Trump në Senat.

Demokratët duan shkarkimin e presidentit dhe kanë bërë thirrje që për dëshmi të ftohet ish-këshilltari për Siguri Kombëtare, John Bolton, transmeton KTV.

Mirëpo, kanë refuzuar marrëveshjen e republikanëve që për dëshmi të ftohet djali i ish-zëvendëspresidentit, Joe Biden. Trumpi është akuzuar për abuzim me pushtetin dhe pengim të Kongresit. Të dy këto akuza ai i ka mohuar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme