Botë

Mot i ligë në veri të Italisë, në Val Martello bie një ortek

Foto: news1
 

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje shiu e dëbore të dendura prej disa ditësh.

Sot rreth orës 12:30 në Val Martello, një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë, ka rënë një ortek i fuqishëm.