Fillojnë seancat publike me dëshmi në procesin hetimor mbi Trumpin

13 November 2019 18:38

Kanë filluar seancat dëgjimore publike të dy diplomatëve të lartë amerikanë, sa i përket hetimit të mundshëm ndaj presidentit amerikan, Donald Trump.

Republikani Trump akuzohet se është përpjekur t’i bëjë presion Ukrainës për të hetuar rivalin e tij politik, ish-zëvendëspresidentin Joe Biden, transmeton KTV. Ndërsa, vazhdimisht Turmpi i ka mohuar akuzat.

Diplomatët e lartë Bill Taylor dhe George Kent janë të parët që dëshmojnë para ligjvënësve të Dhomës së Përfaqësuesve.

Seanca dëgjimore pritet të përfundojë mbrëmjen e së mërkurës.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme