Botë

Palmer: Mbështesim Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE-së

Palmer: Mbështesim Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE-së

Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, po qëndron për vizitë pune në Shkup.

Zyrtari i lartë amerikan gjatë ditës takoi ministrin e Jashtëm maqedonas, ndërsa më pas ministren e Mbrojtjes dhe presidentin Stevo Pendarovski.