Rikthehen tërmetet në Greqi, lëkundje e fuqishme 4.5 ballësh

Rikthehen tërmetet në Greqi, lëkundje e fuqishme 4.5 ballësh

20 September 2019 10:00

Është rikthyer sërish makthi i tërmeteve në Greqi. Mediet raportojnë se ishulli i bukur grek, Zakynthos, është tronditur nga një lëkundje e fuqishme 4.5 ballë të shkallës Rihter, përcjell BW raportimin e mediave greke.

Ndërkohë, ky ishull i godit edhe tri ditë më parë nga një tjetër lëkundje më e lehtë, 3.9 ballë i shkallës Rihter, me një gjatësi fokale prej 46 km.

Sipas Institutit Gjeodinamik, dridhjet sizmike të së enjtes ishin 11.4 km fokale dhe 37 km në jug-perëndim të Zakynthos.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme