Botë

Varshava dhe Uashingtoni pajtohen për pozicionimet e trupave të reja amerikane

Varshava dhe Uashingtoni pajtohen për pozicionimet e trupave të reja amerikane
 

Varshava dhe Uashingtoni janë pajtuar për gjashtë lokacione të reja për pozicionim të trupave amerikane në Poloni, ka thënë ministri polak i Mbrojtjes, Mariusz Blaszczak, një ditë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, ka anuluar një vizitë në kombin në lindje të Evropës.

Trump ka anuluar udhëtimin e tij në fundjavë për shkak të një stuhie që po arrin në Florida, andaj nën-presidenti i SHBA-së, Mike Pence, pritet të marrë pjesë në ngjarjet e planifikuara në Poloni, për të shënuar 80-vjetorin e nisjes së Luftës së Dytë Botërore, transmeton agjencia e lajmeve, Reuters.