Botë

Vdes miliarderi amerikan David Koch

Vdes miliarderi amerikan David Koch

Miliarderi David Koch, një forcë shtytëse prapa konglomeratit Koch Industries, i cili së bashku me vëllain e tij të madh, Charles, u bë një financier i madh i kauzave dhe kandidatëve politikë konservatorë, ndërroi jetë në moshën 79 vjeçare.

Charles Koch e njoftoi vdekjen e vëllait të tij në një deklaratë të premten. David Koch njoftohet se kishte vuajtur nga kanceri i prostatës për shumë vite.