Macron: Rinegociimi i Brexit nuk është opsion

Macron: Rinegociimi i Brexit nuk është opsion

22 August 2019 13:13

Boris Johnson do të takohet më Emmanuel Macron, disa orë pasi presidenti francez insistoi se rihapja e negociatave për Brexit nuk është opsion.

“Ne duhet të ndihmojmë britanikët të merren me këtë krizën e brendshme demokratike, por nuk duhet të jemi peng të saj dhe as ta eksportojmë atë”, tha Macron.

Të mekurën kancelarja gjermane Angela Merkel tha se tani e rëndësishme është që Mbretëria e Bashkuar të gjejë një plan që mund të funksionojë, transmeton KsP.

Johnson ka thënë se marrëveshja mund të arrihet nëse ka mjaftueshëm durim.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme