Botë

Samiti i G7 në Francë nën kërcënimin e terroristëve, 13 mijë policë e xhandarë në gatishmëri

Samiti i G7 në Francë nën kërcënimin e terroristëve, 13 mijë policë e xhandarë në gatishmëri

Një total prej 13,200 policësh dhe xhandarësh, të mbështetur nga forcat ushtarake, u mobilizuan për të garantuar sigurinë e samitit G7 në Biarritz këtë fundjavë, tha të martën Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner.

Samiti do të mbahet nga data 24 deri në 26 gusht.