Nga stuhia Krosa në Japoni, 1 i vdekur 49 të plagosur

Nga stuhia Krosa në Japoni, 1 i vdekur 49 të plagosur

16 August 2019 08:14

1 person ka vdekur ndërsa 49 të tjerë janë lënduar në Japoni nga stuhia tropikale Krosa.

Stuhia goditi dje Japoninë ku Hiroshima është vendi më i goditur. Më shumë se 400.000 persona janë evakuuar.

Stuhia Krosa niset drejt brigjeve të Japonisë

Rreth 800 fluturime dhe udhëtime me tren janë anuluar duke shkaktuar një kaos në udhëtime gjatë pushimeve verore. Sipas raportimeve të mediave, stuhia është nisur drejt veriut të Japonisë.

Viktima e vetme e regjistruar deri tani është një 82 vjeçar i cili ra në det të enjten në mëngjes, ndërsa lëvizte me varkë mes erërave të forta.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme