Botë

Trumpi thotë se Kim Jong Un dëshiron të takohet sërish

Trumpi thotë se Kim Jong Un dëshiron të takohet sërish

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un, dëshiron të takohet sërish që të fillojnë negociatat pas përfundimit të bashkëpunimit ushtarak në mes të SHBA-së dhe Koresë Jugore.

Trump, përmes një postimi në Twitter, tha se Jong Un i ka bërë këto deklarata përmes një letre dhe se shpreson se do të takohen shumë shpejtë.