Miliarderi i akuzuar për abuzim seksual gjendet i vdekur në burg

Miliarderi i akuzuar për abuzim seksual gjendet i vdekur në burg

11 August 2019 08:55

Miliarderi amerikan Jeffrey Epstein është gjetur i vdekur në qelinë e burgut të Manhatanit.

Epstein vdiq menjëherë pasi u gjet pa ndjenja herët të shtunën në Qendrën Korrektuese Metropolitane në New York City, i konsideruar si një nga më të sigurtët në vend, transmeton Koha.net.

Muajin e kaluar, menjëherë pasi iu mohua lirimi me kusht, Epstein u gjet në qelinë e tij me lëndime në qafë dhe u dërgua në spital, në atë që zyrtarët e burgut kishin hetuar si një përpjekje e mundshme vetëvrasjeje.

Ka raporte kontradiktore nëse Epstein ishte vendosur në vëzhgim vetëvrasës pas këtij incidenti, transmeton BBC.

Prefekti i Nju Jorkut, Bill de Blasio ka kërkuar për hetim të plotë

"Si në tokë ai nuk është nën një mbrojtje të veçantë? Çfarë po ndodh vërtet këtu? Unë mendoj se kjo është një pyetje të cilës duhet t'i marrim një përgjigje të plotë," tha prefekti Bill de Blasio.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme