Botë

Shtatëmbëdhjetë të vdekur nga shpërthimi i veturës në Kajro

Shtatëmbëdhjetë të vdekur nga shpërthimi i veturës në Kajro
 

17 persona kanë vdekur dhe 32 të tjerë janë plagosur, shkaku i një shpërthimi që ndodhi në afërsi të një spitali në Kajro të Egjiptit.

Një veturë që po lëvizte në kahun e kundërt është përplasur me tri vetura të tjera, duke shkaktuar edhe shpërthimin e veturës, raporton KTV.