Botë

Trumpi i ofron Putinit ndihmë për zjarret në Siberi

Trumpi i ofron Putinit ndihmë për zjarret në Siberi
 

Presidenti amerikan, Donald Trump telefonoi homologun e tij rus, Vladimir Putin dhe i ofroi ndihmë Rusisë në luftën kundër zjarre në pyjet e Siberisë, deklaroi zyra e shtypit të Kremlinit.

”Presidenti rus e konsideron këtë hap të presidentit amerikan si një shenjë pozitive për rikthimin e marrëdhënieve të mira mes Rusisë dhe SHBA në të ardhmen”, nënvizoi Kremlini.